Naši hasiči mají novou výstroj a výzbroj

Poděkování za podporu Jednotky sboru dobrovolných hasičů Kunratice v roce 2021
(zveřejněno 15.12.2021)

Obec Kunratice, jakožto zřizovatel Jednotky požární ochrany, získala v roce 2021 dvě dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje z programu č. 1.1 - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje. Jedna byla určena pro pořízení osobních ochranných pomůcek a druhá sloužila k nákupu věcných prostředků požární ochrany.

Dotace ve výši 55.000,- Kč byla poskytnuta na projekt "Nákup osobních ochranných prostředků pro družstvo JSDHO Kunratice", v jehož rámci  jsme zakoupili pro čtyři členy naší jednotky požární ochrany zásahové oděvy, zásahovou obuv a zásahové rukavice. Celkové náklady projektu činili 103.631,- Kč.

Dotace ve výši 21.000,- Kč byla poskytnuta na projekt "Nákup věcných prostředků požární ochrany pro JSDHO Kunratice", v jehož rámci  jsme pořídili věcné prostředky pro naši jednotku požární ochrany. Zakoupili jsme 6 ručních radiostanic, kufr s ručním nářadím, dva prodlužovací kabely na bubnu, dva kanystry na pitnou vodu a dva držáky na odpadové pytle. Celkové náklady projektu činili 48.441,28 Kč.

Realizací obou projektů jsme splnili všechny nastavené cíle, jimiž bylo nejen zabezpečení bezproblémového radiového spojení při všech zásazích a zajištění potřebného vybavení pro plnění úkolů v oblasti civilní ochrany a ochrany obyvatelstva, ale především zvýšení bezpečnosti členů naší zásahové jednotky.

Děkujeme Libereckému kraji za podporu naší jednotky.

Datum vložení: 2. 4. 2022 23:04
Datum poslední aktualizace: 15. 12. 2023 13:31