Zvýšení bezpečnosti v silniční dopravě

Realizace projektu „Sníženou rychlostí vyhneme se neštěstí a zrcadlo dopravní nehodě zabrání“ ukončena

V roce 2013 jsme dokončili projekt „Sníženou rychlostí vyhneme se neštěstí a zrcadlo dopravní nehodě zabrání“, v jehož rámci jsme vytvořili úsek se sníženou rychlostí na silnici III/03511 Frýdlant – Bogatynia v horní části obce a zároveň jsme díky němu instalovali dopravní zrcadlo na křižovatku místní komunikace 2c se silnicí III/0353 Kunratice – Víska.

Výše zmíněný projekt podpořil Liberecký kraj dotací ve výši 11.000,- Kč z programu č. 6 resortu dopravy z podprogramu zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích č. 6.2 z Dotačního fondu Libereckého kraje. Celkové náklady projektu činily 17.663,30 Kč.

Projekt má velice pozitivní vliv na bezpečnost silničního provozu, neboť zejména osazení dopravního zrcadla přineslo okamžité zlepšení přehlednosti na dotčené křižovatce. Snížení rychlosti a tím i zklidnění dopravy v horní části obce bude pozvolnější, protože si řidiči na změnu rychlosti musí zvyknout. Zároveň s časovým odstupem požádáme dopravní policii o dopravně bezpečnostní akci, kterou by prověřili dodržování nejvyšší povolené rychlosti v tomto úseku.

Datum vložení: 13. 7. 2022 11:28
Datum poslední aktualizace: 15. 12. 2023 13:38