Oprava mostů M5 a M7

Opravené zdivo mostu M7 na návsi

PODPOŘENO Z FONDU SOLIDARITY EU - NÁPRAVA POVODŇOVÝCH ŠKOD, ČERVEN 2013

218.860,25 Kč

Již podruhé pomohl naší obci Fond Solidarity EU. Na jaře letošního roku proběhly v rámci čištění koryta potoka prohlídky mostů, které odhalily špatný stav mostu M5 u domu č.p. 83  a havarijní stav mostu M7 na návsi.

Po nutných zabezpečovacích pracích byly oba výše uvedené objekty opraveny a opět mohou bezpečně sloužit svému účelu. V rámci opravy mostu M5 proběhlo vyčištění dna od sedimentů, vybetonování základu pod levobřežní opěrou mostu a byla dozděna a vyspárována konstrukce levobřežní opěry v délce 4,2 m. Zároveň byla vyplněna vymletá kaverna za opěrou mostu. Oprava mostu M7 na návsi byla komplikovanější, neboť byl rozsah podemletí opěr mostu větší a navíc se jednalo o oboustranné poškození konstrukce mostu. Během opravy proběhlo rovněž vyčištění dna od sedimentů, podepření podemletých opěr v místech kaveren a poté byly dozděny konstrukce opěr v rozsahu: pravobřežní zeď v délce 8 m a levobřežní zeď v délce 10 m. Zároveň bylo z důvodu zajištění statického spolupůsobení opěr a klenby vydlážděno dno v poškozené části.

Celkové náklady na opravu obcou mostů činily 218.860,25 Kč.