Obec Kunratice
Kunratice z Frýdlantského výběžku

Jednička se probouzí: Úspěšná brigáda oživila areál

Jednička se probouzí: Úspěšná brigáda oživila areál

V sobotu 13. dubna se areál Jedničky proměnil v živé staveniště plné dobrovolníků. Celkem 16 nadšenců se sešlo, aby společně pracovali na zvelebení tohoto historického místa. Tento den se nesl ve znamení třetí všelidové brigády, která představuje důležitý krok v obnově areálu.

Dobrovolníci se chopili nářadí a pustili se do různých úkolů s cílem připravit prostor nejen pro sociální zařízení, ale také upravit dvůr na další akce pro veřejnost. Děvčata zasvětila svůj čas úpravě okolí domu č.p. 1, kde odstranily pařízky a uklidily skleněné střepy z rozbitých oken, zatímco muži se pustili do práce na bývalém chlévě, kde obnovili zazděné průchody do stájí, odbourali poškozený sokl a strhli opadávající strop v místech, kde bylo sociální zázemí pro zaměstnance statku.

Významnou pomocí byli i místní hasiči, kteří se postarali o vyčištění jímky a zprovoznění kanalizace, což je klíčové pro další využití objektu.

Nebyla to jen práce, co dobrovolníky spojovala. U oběda si společně užili opékání buřtů a gothaje, což přineslo zasloužený odpočinek a posílení pro další úsilí.

Díky nadšení a tvrdé práci všech zúčastněných nyní dvůr Jedničky vypadá zase o něco lépe a je připraven sloužit obci pro nadcházející události, přičemž tou nejbližší je pálení čarodějnic. Velký dík patří všem, kteří přišli a přiložili ruku k dílu. Brigády jako tato ukazují, jak může společná práce a dobrá vůle proměnit místo k lepšímu. Poděkování míří také do Nadace VIA, do České spořitelny i na krajský úřad Libereckého kraje, kteří realizaci projektu Jednička se probouzí finančně podpořily.

Těšíme se na další akce a doufáme, že se k nám přidá ještě více dobrovolníků. Sledujte naše stránky pro další informace o akcích a možnostech, jak se zapojit do života v naší obci!

Datum vložení: 16. 4. 2024 9:00
Datum poslední aktualizace: 16. 4. 2024 9:48
Autor: Milan Götz

Online média

Facebooková stránka obce Kunratice

Instagram obce Kunratice

Twitterový účet obce

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1
2
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
1
23
24 25 26 27 28 29 30

Infoservis

Smart info

Aplikace V obraze

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky