Obec Kunratice
Kunratice z Frýdlantského výběžku

Na slovíčko sousedé…

Návštěvníci debaty

Víte, co se v naší obci bude dít - za měsíc, za rok, během deseti let? My jsme se rozhodli, že o tom budeme společně mluvit. Měli jsme na co navázat, neboť už v listopadu 2012 ze dvoudenního setkání “Na slovíčko, sousedé - kam cesta obce povede” vyplynula řada námětů pro tehdejší program

Tentokrát jsme společně snili a plánovali v pátek 10. a sobotu 11. února. V účastníky zaplněném sále kulturního domu se pracovalo, ale také slavilo. Úspěšné akce a splněné cíle minulého “Slovíčka” dokumentovala fotografická výstava „Inventura po 10 letech“. Na mapě Kunratic své sny o obci ukázaly žáci místní základní školy a nechyběl ani pohled na vesnici očima dětí ze školky. Nejoceňovanějšími příspěvky na sále byly dobroty věnované zdejšími hospodyněmi i hospodáři, za které touto cestou mnohokrát děkujeme.

Celou dvoudenní akci připravovala skupina dobrovolníků a na organizaci se podílela i místní mládež. Jednání všech účastníků a menších pracovních skupin vedly v duchu tvorby vize komunity facilitátorky z MAS Frýdlantsko.

Velkou část úkolů a projektů potřebných k tomu, aby se v Kunraticích žilo líp, bude muset zajistit vedení obce. Nejméně pro dvě akce však bude zapotřebí se ještě sejít a znovu kunratické občany zapojit. Velké veřejné plánování bude totiž vyžadovat potřebná rekonstrukce objektu čp. 1. Odvážné účastníky si vyžádá také plánovaná brigáda na úklid potoku a řeky, jež by měla proběhnout v březnu u příležitosti Dne vody. Vítáni tak budou všichni, kdo mají sny a nebojí se přiložit ruku k dílu, aby je splnili.   

Po společně strávených hodinách nezbývá než si popřát, aby se našemu plánovanému dílu dařilo!

Jitka Doubnerová, MAS Frýdlantsko
Milan Götz, starosta obce
Foto: Petr Bíma, Freedlantsko.eu

Kompletní fotogalerii z obou dnů naleznete ZDE

 

Datum vložení: 20. 2. 2023 10:06
Datum poslední aktualizace: 26. 7. 2023 11:31
Autor: Milan Götz

Online média

Facebooková stránka obce Kunratice

Instagram obce Kunratice

Twitterový účet obce

Kalendář

Infoservis

Smart info

Aplikace V obraze

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky