Slavnosti sněženek přilákaly desítky lidí

Slavnosti sněženek přilákaly desítky lidí 1

V sobotu 2. července proběhla v Kunraticích tradiční Oslava měsíce myslivosti. Událost, kterou místní lidé překřtili podle známého českého filmu na Slavnosti sněženek, v obci pořádá Myslivecký spolek Kunratice – Zahrady již několik let.

Oslava června, co by měsíce myslivosti, patří mezi mladší tradice Hubertova cechu, kterou se jeho členové snaží svou práci a myslivost všeobecně přiblížit veřejnosti. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout nejen lovecké zbraně a trofeje, ale především se dozvěděli, jak se mají a naopak nemají v přírodě chovat. Jednou z důležitých informací, kterou si s sebou odnesli, byla ta, že nemají sahat na zdánlivě opuštěná mláďata srstnaté zvěře, jejichž maminka se vzdálila pro potravu a určitě se ke svým potomkům vrátí. Malí i velcí vyzkoušeli své oko při střelbě na plechová prasátka nebo si ověřili své znalosti při poznávačce lesní zvěře. Zájemci si mohli zalistovat v myslivecké kronice i jiné lovecké literatuře. Samostatnou kapitolou této příjemné události je myslivecká kuchyně, která nikdy nezklame. Letos tomu nebylo jinak. Myslivecký gulášek, uzený divočák, zvěřinové klobásky a vyhlášené masové placičky paní nadlesní provoněly celý areál mateřské školky a opět dodaly akci punc jedinečnosti.

Příjemnou atmosféru podtrhlo krásné počasí a každý si tak přišel na své. Dospěláci si ve stínu stromů i nachystaných stanů dopřáli gurmánský zážitek. Děti se po absolvování střelnice a po prohlídce myslivecké výstavky vydováděly na prolézačkách i ve vodním mlhovišti. Myslivci z okolních spolků mezi sebou probrali nejdůležitější události posledních měsíců. A všichni tak společně strávili příjemné sobotní odpoledne.

Datum vložení: 4. 7. 2022 11:14
Datum poslední aktualizace: 4. 7. 2022 14:33