Tříkrálová sbírka v Kunraticích přinesla peníze i dobroty

Koledníci Tříkrálové sbírky

Žákům místní školy, kteří se po roce opět převlékli za Kašpara, Melichara a Baltazara, se letos v rámci Tříkrálové sbírky podařilo vykoledovat celkem 6.097 Kč.

Tradiční charitativní akce se žáci a paní učitelky naší školy aktivně účastní již od roku 2016. Každoročně se děti s dospělým doprovodem vydávají na pouť naší obcí a za zpěvu známé koledy "My tři králové jdeme k vám..." navštěvují zdejší obyvatele, jímž po otevření a obdarování zanechají nade dveřmi žehnající nápis K † M † B † s aktuálním letopočtem.

Výtěžek kunratické koledy je stejně jako v předchozích letech určen na podporu seniorů ve frýdlantském Domově U Spasitele. Tříkrálová sbírka přináší nejen finanční prostředky pro potřebné, ale i sladkou odměnu pro koledníky samotné.

Děkujeme všem, kteří otevřeli nejen dveře svých příbytků, ale i svá srdce.

Datum vložení: 19. 1. 2023 16:24
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2023 17:52