Příběh zmizelé desky

Část fragmentů původní desky.

Při zjišťování podrobností kolem této památky jsme se dověděli, že existují úlomky ze zmizelé desky, které kdysi našel nějaký človíček. Měli jsme k dispozici i jednu jejich fotografii, což bylo všechno.

Protože je svět malý a o náhody v něm není nouze, stal se malý zázrak.

O naší snaze se dověděl pan Ruda Makeľ – člen spolku Patron, který o památníku napsal článek do stejnojmenného spolkového časopisu, netrvalo dlouho a našel se i majitel oněch fragmentů.

Po pár emailech a telefonátu jsme se s nálezcem úlomků panem Janem Kalendou domluvili, že nám zbytky desky věnuje, neboť se prý nikdy jejich majitelem necítil a bude rád, že se vrátí tam, odkud pocházejí.

Díky těmto dílkům původní desky budeme schopni nechat zhotovit co nejvěrnější repliku desky, což je dobrá zpráva pro památník.

Datum vložení: 1. 3. 2022 12:04
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2022 10:39