Nová lavička u Tongrundu

Nová lavička

V roce 2021 dosloužila dřevěná lavička u památníku, která zde byla instalována v roce 2013 při jeho znovuodhalení.

Popravdě, nějaký čas jsme si lámali hlavu, kde seženeme její důstojnou nástupkyni.

Oslovili jsme proto naše dřevorubce Rosťu Šulce, Bohouška Křelinu a Romana Pospíchala, zdali nevědí o nějakém kusu pořádného dřeva. Slovo dalo slovo a za chvilku byl materiál obstaraný. Pak už se chlapi vrhli do díla, řezali, odkorňovali, brousili, vrtali a šroubovali až byl kus krásného nábytku na světě.

A to nejlepší nakonec. Celý příběh o posezení u Tongrundu není v dnešní době zcela běžným. Ti dobří mužové se totiž rozhodli, že nám lavici věnují, z čehož máme velikou radost. Výše jmenovaným mnohokrát za dar děkujeme a návštěvníkům památníku přejeme příjemné posezení.

Datum vložení: 1. 3. 2022 13:00
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2022 10:40